Asitana Tur Kışın Sizi Yaza Götürüyor

Asitana Tur Kışın Sizi Yaza Götürüyor

Icon 4 Mart 2018
Icon Paylaşım asitana
Icon 0 comments

 

Emirates of Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri’nin en büyük ikinci ekonomisidir fakat 2,1 milyondan biraz fazla nüfusa sahiptir. Dubai, dünyanın ilk, en geniş ve en büyük yapılarını inşa etmeye devam ettiği için ölçü ile eş anlamlıdır. Dubai’nin dinamikleri, her zamankinden daha iyi ve daha büyük bir şey inşa etme isteği ile sürekli değişmektedir. Palmiye Adası, Nakheel Dünya Adası’nı gibi projeleri hayata geçirmiş ve bu gibi devasa projeleri hayata geçirmeye devam etmektedirler. Burj Al Arab, kalabalığın içinde yalnız olmaktan uzaklaşarak, Burj Khalifa’da yıldızlara bir adım daha yakın olacaksınız.

 

 

Dubai turistleri, turistik mekanlara ve lükslerin duyulmamış dünyasına çekmeye çalışan bir rekabet ortamında yarışıyor. Emirlik’in puanlama noktaların olan turistik mekânlar, simgeler, alışveriş merkezleri, parklar, gece hayatı ve otellerinde bulunan akıl almaz girişimci yeteneklerinden sadece bazılarıdır. Geleneksel uygulamalarını kesin olarak koruyor olmasına rağmen, muhafazakâr Arap dünyasında ender rastlanan bir nitelik olan diğer dinlere tabi olanların kolaylıkla yaşayabileceği nadir bir kaliteye sahiptir. Neyse ki aşırılıktan kendini korumakta başarılı olmuştur. Bu devamlılığını sürdürebilmesi için gerekli olan en önemli etkendi.

 

 

Günümüzde Dubai, küresel bir kent ve Ortadoğu ve Basra Körfezi bölgesinin iş ve kültür merkezi haline gelmiş sürekli gelişen kozmopolit bir metropol olarak ortaya çıkmıştır. Dubai‘ye yeni gidecek bir turiste, ilgi çekici mekanlar, etkinlikler, sergiler, alışveriş ve gece hayatının heyecan verici bir zenginliği sunmaktadır.

 

Kültür ve Eğlence

Kent kültürü BAE’nin ulusal kültürünü yansıtır. İslam kültürü günlük yaşamın tüm dokularına hakimdir. Kent insanının yabancılara karşı olan konukseverliği ve hoşgörüsü çok yüksektir.
Arap ulusal kıyafeti bölgedeki iklim koşullarına bağlı olarak şekillenmiştir. Kandoura/Dishdasha (Beyaz, bileklere kadar uzanan bol bir elbise), erkeklerin giysisidir. Abayah, kadınlar tarafından giyilen elbisedir. Mücevher kent insanının gözde takıları arasında yerini alır. Özellikle altın ve gümüş bileklikler, yüzükler, alın tezyinatları ve bilezikler Dubaililerin popüler takı ve süslerdir.
Dubai at yarışları tüm dünyada ünlüdür. Bu yarışlar kent kültürünün önemli bir parçasıdır. Dubai Equestrian Merkezi ve Jebel Ali Oteli Yarış Ahırı kentin başlıca at yarışları merkezleridir. Bay ve bayanlar, Dubai at yarışlarında özel giysiler giyer, çok şık şapkalar takarlar. Kentte ayrıca, deve yarışları da oldukça yaygındır.
Parklarda, alışveriş merkezlerinde, sinemalarda, eğlence merkezlerinde sunulan sayısız alternatif kentteki eğlenceyi çok yönlü bir hale getirir. 

Yeme İçme

Kentin kültürel çeşitliliği kendisini kent mutfağında da hissettirmektedir. Çok sayıda restoran ve lüks otel lokantaları, dünya mutfağından nefis örnekler sunar. Morokko, Mısır, Afganistan, Lübnan ve Tunus mutfakları oldukça popülerdir.
Fuul (Limon suyu, sarımsak ve baharatlı fasulye) ve felafel/shwarma (Kızartılmış tavuk ya da kuzu eti) kent mutfağının başlıca yemekleridir. Satıcılar caddelerde shwarma satar. Houmos Dubai mutfağının diğer bir önemli yiyeceğidir.
Pizza, pasta, salata, biftek, Hindistan mutfağı, fast food kent restoranlarında sunulan popüler yiyecekler arasında yerini alır.
Kentte çok çeşitli meyve suları içme şansı sunulur. Bütün kent restoranlarında ananas, muz, mango ve karışık kokteyller bulunur. Alkol sadece lisanslı yerlerde satılır.

Alışveriş

Alışveriş merkezleri, yerel çarşılar, mücevher, altın tasarımlar, Arap sanatı ve el işlemeleri, batı tarzı giysiler, butikler, tasarım elbiseler ve kentteki alışveriş dünyasını meydana getirir. Dubai, Ortadoğu’nun alışveriş merkezidir. Bur Dubai’de yer alan Burjuman, kentin en önemli alışveriş merkezidir
Diera’da yer alan Diera Kent Merkezi kentin en iyi alışveriş merkezlerinden biridir. Burada sayısız mağaza ve butiklere rastlayabilirsiniz. Halı, çok çeşitli hediyelik eşya ve el sanatları dükkanları, süpermarketler, yemek alanları ve sinemaların bulunduğu önemli alışveriş merkezlerinden biridir.

kredi