Disneyland

Disneyland

Icon 18 Haziran 2019
Icon Paylaşım Asitana Tur
Icon 0 comments

Disney Studios içinde ise 3 eğlence biriminde geçerli. Farklı türleri olan Fastpass, kısaca park içindeki zamanınızı daha verimli geçirmeye yönelik bir bilet.

Ücretsiz Fastpass: Örnek olarak Disneyland içindeki Space Mountain’da kuyruk varsa fast pass bölümünden Disneyland giriş biletinizi okutarak bir bilet alırsınız. Bu bilette size özel bir saat aralığı verilir ve o saat aralığında normal giriş kuyruğunda beklemeden girebilirsiniz. Siz de o aradaki sürede Disneyland’ın diğer bölümlerini gezersiniz. Yalnız Fastpass biletinizi kullanmadan yenisini alamazsınız. Disney otelinde kalan ziyaretçiler için VIP Fastpass var. Bunun dışında 60€ karşılığında satılan Premieum Fastpass alarak hiç sıra beklemeden geçerli aletlere binebilirsiniz.

Disneyland birkaç bölüme ayrılmıştır. Bunlar: Main Street USAFrontierlandAdventurelandFantasyland ve Discoveryland’dir. Her bölümde farklı temalar işlenmiştir.

Main Street, USA: Bu bölümde hayali bir Amerikan kasabası canlandırılmaktadır. Victoria Dönemi ön cephelerde başarıyla uygulanmıştır. Bu bölümde yer alan; Emporium’da hediyelik alabilir, Casey’s Corner, Cookie Kitchen ya da Cable Car Bake Shop’ta  bir şeyler atıştırabilirsiniz. Gece binlerce ışıkla aydınlatılan cadde ayrı bir güzelliğe kavuşur.

Frontierland: Bu bölümde tema olarak Amerikan vahşi batısı işlenmiştir. Thunder Mesa Teknesi, Big Thunder Mountain adlı roller coaster ve gerçekçi efektlere sahip Phantom Manor bu bölümün en dikkat çekici yerlerindendir. Pocahontas Indian Village ve Legend of Wild West özellikle çocukların ilgisini çekecektir.

Adventureland: Adı gibi eğlence dolu bir bölüm. Indiana Jones Temple of Peril sizi bir oraya bir buraya savurur. Yer altı hapishaneleri ve savaşan kalyonların arasından geçen Pirates of the Caribbean (Karayip Korsanları) bir diğer eğlenceli oyuncak. Çocuklar ise Pirates Beach ve Enchanted Passage’de eğlenebilir.

Fantasyland: Küçük çocuklara yönelik Snow White and the Seven Dwarfs, Pinocchio’s Fantastic Flight ve Dumbo the Flying Elephant gibi eğlenceler burada sergileniyor. Her saat başı otomatik figürlerin geçişi olan “It’s a small world” gerçekleşir.

kredi