ADRİYATİK TURU VİZESİZ!

4 Gece 5 Gün

MAVİ VE YEŞİL’E YOLCULUK

4* OTELDE KONAKLAMA VE AKŞAM YEMEKLERİ DÂHİL

Tur Hareket Tarihleri:

2 Haziran / 12 Ağustos
Ramazan Bayramı: 2 Haziran
Kurban Bayramı: 12 Ağustos

 

1.Gün

İstanbul – Tiran – Durres (Dıraç)

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Dış hatlar Gidiş Terminali Pegasus Hava Yolları Kontuarı önünde buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından, Pegasus Hava Yolları’nın PC281 sefer sayılı uçağı ile saat 09.55’de Tiran’a hareket.

Saat 10.40’da Tiran’a varış. Pasaport, bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından, havalimanında bizleri bekleyen aracımız ile Arnavutluk ünlü tatil merkezi Durres’e hareket ediyor ve kısa süreli yolculuk sonrası Durres’e varıyoruz. Tüm güzelliği ile bizleri bekleyen Adriyatik Deniz kıyısına varış. Gün boyu deniz, kum ve güneşin eşlik ettiği keyifli serbest zamanlarda Adriyatik denizinin tadını çıkartıyoruz. Geceleme otelimizde.

 

2.Gün

Durres – (Tiran & Dayti Teleferik Turu)

Otelde alınan kahvaltının ardından, gün boyu deniz, kum ve güneşin eşlik ettiği keyifli serbest zamanlarda Adriyatik denizinin tadını çıkartıyoruz. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Arnavutluk Başkenti Tiran ve Dayri Teleferik turuna katılabilirler.(35 EUR) 20. yüzyıl boyunca savaşlar arasında kalmış ve 40 yıl boyunca Enver Hoca’nın diktatörlük rejimini yaşamış, Balkanlar’ın dağlık ülkesi, 1614’te Süleyman Paşa tarafından imar edilen ve 1920’de Arnavutluk’un başkenti olan bu güzel şehri tanıtan, panoramik bir tur gerçekleştireceğiz. Turumuz esnasında Ethem Bey Camii, tarihi Saat Kulesi, Ulusal Müze, Opera ve Bale Binası, Parlamento ve Başbakanlık Binaları, Cumhurbaşkanlığı Köşkü, Rahibe Teresa Heykeli ve İskender Bey Meydanı göreceğimiz yerlerden bazıları. Programımızın ardından buluşma ile Dayti Dağına tırmanış. Yaklaşık 20 dk süren teleferik yolculuğunda 1280 metrede yer alan zirveye ulaşarak eşsiz Tiran ve doğa manzarasında fotoğraf ve kahve molası için serbest zaman veriyoruz. Dönüşün ardından otelimize transferimizi gerçekleştiriyoruz. Geceleme otelimizde.

 

3.Gün

Durres (Ksamil Beach)

Otelde alınan kahvaltının ardından, gün boyu deniz, kum ve güneşin eşlik ettiği keyifli serbest zamanlarda Adriyatik denizinin tadını çıkartıyoruz. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Ksamil Beach turuna katılabilirler.(45 EUR) Bu turumuzda beyaz kumu, turkuaz denizi ve küçük yemyeşil adalarıyla ülkenin Maldivler ve Karayipleri olarak kabul edilen, sadece mavisi değil  yeşili ile de insanı büyüleyen Ksamil Beach’de gün boyu yüzme molaları eşliğinde denizin tadını çıkartıyoruz. Sonrasında otelimize transfer. Geceleme otelimizde

 

4.Gün

Durres (Berat)

Otelde alınan kahvaltının ardından, gün boyu deniz, kum ve güneşin eşlik ettiği keyifli serbest zamanlarda Adriyatik denizinin tadını çıkartıyoruz. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Masallar kenti Berat turuna katılabilirler.(30 EUR) Buradaki turumuzun bitiminde Berat’a doğru devam ediyoruz. Osmanlı İmparatorluğu’nun beş asır hüküm sürdüğü Berat, Safranbolu’yu andıran tarihi evleri ile tarihi dokusu en iyi şekilde korunmuş bir şehirdir. 1000 Pençeleri Şehir olarak da bilinen bu Unesco Mirası şehirde panoramik olarak görülecek yerler Berat Kalesi, Spiridon Kilisesi, Bekarlar Camii ve eski şehir merkezidir. Turumuz sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

 

5.Gün

Durres – Tiran – İstanbul

Otelde alınan kahvaltının ardından, gün boyu deniz, kum ve güneşin eşlik ettiği keyifli serbest zamanlarda Adriyatik denizinin tadını çıkartıyoruz. Rehberimizin tayin ettiği saatte buluşma ile Tiran Havalimanına hareket. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından, Pegasus Hava Yollarının PC284 sefer sayılı uçağı ile saat 16.15’de İstanbul’a hareket. Saat 18.55’da İstanbul’a varış. Bir sonraki seyahatinizde görüşmek dileğiyle…

 

İki yâda üç kişilik odalar da kişi başı ücret: 399 EUR
Tek kişilik oda da konaklama: 549 EUR
Çocuk 3-11  ( 2 yetişkin yanında )                :  369 EUR
Çocuk   0-2 ( 2 yetişkin yanında )                  : 169  EUR

Tur Hareket Tarihleri:

Kurban Bayramı: 12 Ağustos

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 

* Pegasus Hava Yolları ile İstanbul – Tiran – İstanbul Ekonomi Sınıf Uçuş Biletleri
* Alan – Otel – Alan Transferi.
* Yerel profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
* Tercih edilen kategoride 4 Gece Kahvaltı dahil konaklama

* Otelde alınan 4 akşam yemeği
* Bazı şehirlerde alınan mecburi yerel rehberlik hizmetleri
* Tüm otoban check-point ve otopark ücretleri

* Şehir Vergileri
* Gümrük Vergileri
* Programda belirtilen panoramik şehir turları
* Havalimanı vergileri ve servis bedelleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

* Müze ve ören yeri giriş ücretleri.
* Otelde alınan ekstralar.
* Tüm kişisel harcamalar
* Ekstra turlar
* Öğle yemekleri
* Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar.
* İsteğe bağlı şoför ve rehber bahşişleri
* Yurtdışı çıkış harcı 15 TL.
* Yurtdışı seyahat sağlık sigortası

kredi