Bozcaada Bağbozumu Festivali ve Ayazma Plajı
Bozcaada Bağbozumu Festivali ve Ayazma Plajı

TUR PROGRAMI

1.GÜN:

KAZDAĞLARI AYAZMA MİLLİ PARKI – MEHMET AKİF ERSOY EVİ

Turumuz, sizleri

07.00 Yenibosna Airport Avm Otoparkı

08.00 Kadıköy Tepe Nautilus AVM Yanı (Ayrılık Çeşme Metro İstasyonu İspark Otoparkı) 08.15 Kartal Yemek Center

08.30 Gebze Center Avm Önünden alarak, otobüs içi ikramları eşliğinde Osmangazi Köprüsünü kullanarak Bursa – Balıkesir  güzergâhı üzerinden ilk durak noktamız olan Ayazma’ya gidiyoruz.

İlyada destanının en can alıcı bölümünün anlatıldığı, DÜNYANIN İLK GÜZELLİK YARIŞMASININ yapıldığı, Prens Paris’in Tanrıça Afrodite Altın Elma verdiği AYAZMA’YI molalar eşliğinde geziyoruz. Şelalelerin, derelerin ve dev çınarların arasında verilen serbest zamanın sonrasında Çanakkale Bayramiç ilçesinden geçerken İstiklal Marşımızın yazarı büyük şair Mehmet Akif Ersoy’un doğup büyüdüğü ve günümüzde müze olarak kullanılan evi ve muhteşem ahşap işçiliği ile görülmeye değer Hadımoğlu Konağını gezerek Geyikli İskelesi’ne hareket ediyoruz. Burada yayan olarak Bozcaada feribotuna binerek yaklaşık 40 dakika sürecek deniz yolculuğu ile adaya geçiyoruz.

Otelimize yerleştikten isteyen misafirlerimizi akşam yemeği için rehberimizin tavsiye edeceği restaurantta götürüyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otobüste Dağıtılacak Olan Kahvaltı Paketi

Öğle Yemeği: Ekstra Olarak Alınacaktır.

Akşam Yemeği: Ekstra Olarak Alınacaktır.

Konaklama: Fahri Otel, Vb.

Rota: İstanbul – Ayazma (410 km) Ayazma – Geyikli İskelesi (65 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 475 Km

Otele Giriş Saati: 18.00

2.GÜN:

BOZCAADA – BAĞBOZUMU – AYAZMA PLAJI – GECE FESTİVAL ALANI

Turumuz, sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, adanın ılık rüzgârı ile birlikte yürüyüş yapıyoruz. Yürüyüşümüz sırasında sokakların dik kestiği,  bakımlı evlerin olduğu eski Rum Mahallesi (Cumhuriyet Caddesi) ve kıvrımlı sokakları, ahşap evlerin olduğu eski Türk Mahallesinde (Alaybey Mahallesi) yer alan tarihi mekânları da görme şansına sahip oluyoruz. Sonrasında denizin keyfini çıkarmak için Ayazma Plajı’na hareket ediyoruz. Burada vereceğimiz yüzme molamızın ardından Bozcaada belediyesi tarafından düzenlenen Ataol, Talay, Yunatçılar, Gülerada, Amedeus şarapçılık şirketlerine ait bağlarda bağbozumu etkinliğine katılmak üzere bağ işçileriyle birlikte traktörlere binip bağlara gidiyoruz, birlikte hasat yapıyoruz. Toplanan üzümler, eşeksırtında, at arabası, traktör ve pırpırla tören alanına taşınıyor. Bağbozumu etkinliğini fotoğraflıyoruz, sonra otelimize dönüyoruz. Akşamüstü otelimizden ayrılıyor ve festival alanında düzenlenen Konser Etkinliklerini izlemek üzere sizleri serbest bırakıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe Olarak Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Öğle Yemeği: Ekstra Olarak Alınacaktır.

Akşam Yemeği: Ekstra Olarak Alınacaktır.

Konaklama: Fahri Otel, Vb.

Rota: Bozcaada Çevre Gezileri (30 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 30 Km

3.GÜN:

AYAZMA PLAJI – DÖNÜŞ

Turumuz; sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Ayazma Plajı’na hareket ediyoruz. Gün boyu Ayazma plajında deniz-güneş-kum üçgeninde Bozcaada’nın serin sularında yüzerek suyun tadını çıkarıyoruz. Plaj dönüşünde Rüzgâr Güllerinin olduğu noktada fotoğraf molası verdikten sonra feribota binerek adadan ayrılıyoruz. Sonrasında Çanakkale – Tekirdağ üzerinden İstanbul yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam geç saatlerde sizleri bırakarak bir başka Asitana Tur seyahatinizde görüşmek üzere sizlerden ayrılıyoruz. (Kartal Yemek Center, Gebze Center, katılan konuklarımız dönüşte en son Kadıköy’de inmesi gerekir)

Sabah Kahvaltısı: Otelde Alınacaktır. Tur Ücretine Dâhildir.

Öğle Yemeği: Rehberimizin Belirleyeceği Bir Noktada Ekstra Olarak Alınacaktır

Akşam Yemeği: Rehberimizin Belirleyeceği Bir Noktada Ekstra Olarak Alınacaktır

Konaklama: DİKKAT BU GECE OTEL KONAKLAMASI YOKTUR.

Rota: Geyikli İskelesi – İstanbul (365 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 365 km

TOPLAM TUR MESAFESİ: 870 Km

İstanbul’a Varış: 23.00

 

NOT: TURUN AMACINA UYGUN OLMASI AÇISINDAN, TURDAKİ KATILIMCI SAYISI MAKSİMUM 25 KİŞİ İLE SINIRLANDIRILACAKTIR. BUNDAN KAYNAKLI KULLANACAĞIMIZ ARAÇLAR 27’LİK VEYA 16’ LIK KOLTUK SAYISINA SAHİP ARAÇLAR OLACAKTIR.

BOZCAADA’DA bulunan mevcut bağ alanlarının toplam üzüm üretim potansiyeli 9248 tondur. Ancak bu potansiyelin sadece % 58’i açığa çıkarılarak ilçe ekonomisine kazandırılabilmektedir. Festivale katılan misafirlere, amblemli üzüm sepeti (alıcının kendi eliyle topladığı 5 (Beş) kg üzüm ile birlikte), şapka, bandana ve önlük hediye edilerek bağcı ile buluşturulacak. Böylece hedeflediği bağa ulaşan tüketicinin, zevkle tükettiği Bozcaada’ya özgü üzümlerin başta Bozcaada Çavuşu olmak üzere nasıl üretildiği konusunda bilgi sahibi olması ve aynı zamanda toprakla buluşturularak en sevdiği üzümü kendi eliyle dalından koparması ve bu vesile ile bir nebze olsun şehir yaşantısının üzerinde biriktirdiği stresten kurtularak agro (tarımsal)  terapi yapması sağlaması hedeflenmektedir.

Bununla beraber bu tarihler arasında, özellikle şaraplık üzümlerin değerlendirilmesi açısından geleneksel yöntemlerle üzüm pekmezi, sirkesi, pestili, reçeli, üzüm yaprağı salamurası, üzüm suyu veya koruk suyu vb. üzüm yan ürünlerinin nasıl yapıldığının da tüketicilerimize gösterimi ve uygulatılması ve tüketicilerimizin kendi elleriyle topladığı üzümlerden elde ettiği bu yan ürünleri uygun ambalajlar içerisinde yanlarında götürmelerinin sağlanması düşünülmektedir.

BOZCAADA BAĞBOZUMU FESTİVALİ TURU

2 GECE Gündüz Yolculuğu Ve Bozcaada Konaklama Farkıyla

06/09/2019 – 08/09/2019

2 Gece – 3 Gün           989 TL

 

BOZCAADA DA KONAKLAMA – BAĞBOZUMU – AYAZMA PLAJI

 

İki Kişilik Odada:

Kişi Başı          989 TL

İlave Yatak      900 TL

Tek Kişi           1,140 TL

Çocuk              (3 – 6 Yaş) 650 TL – (7 – 12 Yaş) 750 TL

İPTAL VE İADE GÜVENCE PAKETİ: 

Tura Çıkış  Gününden; 72 Saat (3 Gün) Öncesine Kadar Rezervasyon İptal Talebinde Bulunulması veya Değişiklik Halinde Koşulsuz Yüzde 100 Kesintisiz İade Garantisi Sunuluyor. 1, 2 veya 3 Gece Konaklamalı Turlarda Paket Bedeli Kişi Başı 35 TL’dir. 4 Gece ve Üzeri Konaklamalı Turlarda Paket Bedeli Kişi Başı 50 TL’dir. Uçaklı Turlarda İptal İade Güvence Paketi Eklenememektedir.

 

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SİGORTASI KAPSAMI

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır)

NOT: Turlarımızda kişi sayısına göre, uygun araç tiplerinden herhangi birisi kullanılır.

TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.

DAHİL

*  Otellerde 2 Gece Oda Kahvaltı Konaklama

*  Lüks Araçlar İle Ulaşım

*  Asitana Tur Güvencesi

*  Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti

*  Otobüs İçi İkramları

*  Açık Büfe 2 Sabah Kahvaltısı

*  1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

HARİÇ

*  Tüm Öğlen Ve Akşam Yemekleri

*  Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler

*  Tüm Özel Harcamalar

*  Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

*  Müze Giriş Ücretleri

kredi