Bulgar Güzelleri / Balkan Turları / 2 Gece – 4 Gün

23 Nisan, 30 Nisan, 18 Haziran, 27 Ağustos 2020

 

TUR PROGRAMI

1.Gün İstanbul-Plovdiv

Kadıköy Evlendirme Dairesi önünde saat 23.00’de buluşma ve hareketimizi takiben saat 23.30’da Mecidiyeköy Polat Holding binası önünden katılacak misafirlerimizi de alıp, Kapıkule sınır kapısına doğru hareket. Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından Plovdiv’e doğru harekete ediyoruz. Geceleme otobüsümüzde.

2.Gün Plovdiv-Sofya

Erken saatlerde Plovdiv’e varışın ardından şehir turumuza başlıyoruz. Avrupa’nın en eski şehirlerinden biri olan Plovdiv, Makedon, Trak ve Roma krallıkları döneminde tarihte hep farklı isimlerle yer almış, Osmanlı İmparatorluğu döneminde de Filibe ismini almıştır. Burada yapacağımız şehir turunda; Cuma Camii, Sveta Bogoroditsa Kilisesi, antik tiyatro ve eski Plovdiv görülecek yerlerdir. Şehrin en hareketli caddesi Batenberg’de alışveriş ve kişisel ihtiyaçlarınız için verilecek serbest zamanın ardından Bulgaristan’ın başkenti Sofya’ya hareket. Varışımızla birlikte Sofya şehir turumuza başlıyoruz. St. Nedelya Kilisesi, Rus Kilisesi, Rotanda Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, parlamento, Sofya Üniversitesi, Aleksander Nevski Katedrali, başbakanlık turumuzda görülecek yerler arasındadır. Ayrıca ulu önder M.Kemal Atatürk’ün yeniçeri elbisesi giyerek katıldığı balonun yapıldığı ordu evini de dışarıdan göreceğiz. Turumuzun ardından verilecek serbest zamanın bitiminde otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.

3.Gün Sofya-Veliko Tarnovo-Varna

Sabah uyandırma, odaların boşaltılması ve kahvaltının ardından Veliko Tarnovo’ya doğru yola çıkıyoruz. Varışın ardından Çarlar Şehri  Veliko Tarnovo şehir turumuza başlıyoruz. Keskin dönemeçlerle ilerleyen Yantra Nehri’nin yamaçlarına zarifçe kurulan Bulgar Çarlarının eski başkentinin; Ortaçağdan beri bütün ihtişamı ile ayakta duran Tsarevets Kalesi, Sveta Gora ve Trapezitsa adlı üç ana burundan oluşan eski şehri, IV. Haçlı Seferi ordularını yenen Bulgarların, burada hapsettiği kumandan Baldwin’e ithafen anılan Baldwin Kulesi, Kırk Azizler Kilisesi ve Ulusal Müze panoramik olarak görülecek yerlerdir. Eski Türk-Osmanlı mimarisine örnek teşkil eden evlerin bulunduğu Gurko Sokağı ve halen yaşlı Türk ustaların el emeklerini sergiledikleri Samovodska Çarşısı’nı ziyaret edip  Varna’ya  doğru yola çıkıyoruz. Karadeniz sahillerinin incisi ya da Bulgaristan’ın İbizası olarak adlandırılan Varna’da panoramik şehir turumuzda; Roma Hamamı, Arkeoloji Kompleksi, Bazilika, Varna Katedrali, Saat Kulesi ve deniz parkı görülecek yerler arasındadır. Panoramik şehir turu sonrası kulüpler, barlar, kafeler ve restoranlarla süslü olan kordonda yürüyüş ve serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte toplanma, otelimize transfer ve odalara yerleşme. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Bulgar Taverna Gecesi turuna katılabilirler. Geceleme otelimizde.

4.Gün Varna-Nessebar-Burgaz-İstanbul

Uyandırma, odaların boşaltılması ve kahvaltının ardından Burgaz’a doğru yola çıkıyoruz. Burgaz’a varmadan önce, Karadeniz kıyısında anakaraya dar bir geçit ile bağlı olan bir yarımada üzerine kurulu, 1983 yılından beri Unesco Dünya Kültür Mirasları listesinde yer alan Nessebar Antik Kenti’ne geçiyoruz. Tarihi yarımadada bin yıldır varlığını koruyan Roma, Bizans ve ortaçağ kalıntıları ve Bulgar Kiliseleri bulunur. Kent 13. yy ve 14. yy’lar kalma kiliseleri ile ünlü iken kiliselerin özellikle cephe tasarımları ile çekicidir. Buradaki turumuzun bitiminde Burgaz’a hareket ediyoruz. Burgaz’a varışın ardından panoramik şehir turumuzu yapıyoruz. Turumuzun sonunda verilecek serbest zamanın bitiminde İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz. Geç saatlerde İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

 

EKSTRA TURLAR

BULGAR TAVERNA GECESİ 45 EURO (02-12 YAŞ 25 EURO)

Balkan müzikleri eşliğinde, Balkan mutfağının lezzetlerini tadabileceğiniz unutulmaz bir gece.
Dahil olan hizmetler: Ulaşım Yemek

FİYATLANDIRMA

4*Otel – Sofya / 4*Otel – Varna

Otellerimiz, belirtilen veya aynı kategorideki benzer otellerdir.

Sofya (1 gece 4*Otel), Varna (1 gece Otel), 3 gece (2 gece oda kahvaltı otel konaklaması ve 1 gece otobüs yolculuğu), Özel otobüs, Panoramik Plovdiv, Burgaz, Nessebar turları dahil

23 Nisan, 30 Nisan, 18 Haziran, 27 Ağustos 2020

İki Kişilik Odada:

Kişi Başı / 685 TL

İlave Yatak / 785 TL

Tek Kişi / 960 TL

Çocuk  / 685 TL

DİĞER TUR TARİHLERİ VE FİYATLARI

29 Ocak 2020 / 01 Şubat 2020            665 TL

13 Şubat 2020 / 16 Şubat 2020                       640 TL

12 Mart 2020 / 15 Mart 2020              640 TL

23 Nisan 2020 / 26 Nisan 2020                        685 TL

30 Nisan 2020 / 03 Mayıs 2020                       685 TL

22 Mayıs 2020 / 26 Mayıs 2020                      875 TL

18 Haziran 2020 / 21 Haziran 2020   685 TL

30 Temmuz 2020 / 03 Ağustos 2020 875 TL

27 Ağustos 2020 / 30 Ağustos 2020   685 TL

17 Eylül 2020 / 20 Eylül2020                640 TL

28 Ekim 2020 / 01 Kasım 2020                        730 TL

YOL BİLGİSİ

Özel otobüs ile

ÜCRETE DAHİL HİZMETLER

 • İstanbul-Plovdiv-Sofya-Veliko Tarnovo-Varna-Burgaz-İstanbul arası otobüs ile ulaşım hizmeti
 • Belirtilen oteller veya benzerlerinde Sofya’da 1 gece, Varna’da 1 gece olmak üzere toplam 2 gece oda kahvaltı konaklama
 • Panoramik Plovdiv, Sofya, Veliko Tarnovo, Varna, Nessebar, Burgaz turları
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Zorunlu seyahat sigortası
 • KDV dahildir

 

ÜCRETE DAHİL HİZMETLER

 • Yukarıda ve programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet
 • Programda ekstra olduğu belirtilen turlar
 • Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Programda yer almayan öğle ve akşam yemekleri
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)
 • Bulgaristan vize ücreti(90 Euro)(Geçerli çok girişli Schengen veya yeşil pasaportu olan misafirlerimizin vize almasına gerek yoktur. Geçerli vizesi olan misafirlerimizin vizelerinin çok girişli olması hususuna dikkat etmeleri gerekmektedir)
 • SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Seyahat iptali nedeniyle tazminat başvurularında uygulanacak sigortalı katılım payı(muafiyet) %20 oranındadır. Teminat detayları sigorta şartnamesinde yer almaktadır. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.)
 • Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.
 • *Otobüste koltuk numarası ve yer garantisi verilmemektedir.
 • *Turlarımızın transferleri katılımcı sayısına bağlı olarak otobüs(Mercedes Travego, Mercedes Tourismo, Temsa Safir, Temsa Maraton vb), veya midibüs (Mercedes Sprinter, Mercedes Vito, Volkswagen Crafter, Volkswagen Volt, Volkswagen Transporter, Isuzu Roybus, Temsa Prestij vb) ile gerçekleştirilecektir.
 • Bazı tarihlerde katılımcı sayısına bağlı olarak turlarımız diğer acentelerle paylaşımlı olarak gerçekleştirilebilir.

 

 

ÖNEMLİ UYARI

 • Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir. 20 Kişinin altında katılım durumunda tur fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilir. Yeterli katılımcı olmadığı takdirde oluşabilecek fiyat farkları sayılar elde edildikten sonra, tur öncesi rehberimiz tarafından bilgilendirilir.
 • Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir.
kredi