Tur Güzergahı

Balıkesir Bursa İstanbul İzmir Manisa
Belirtilen kalkış noktalarından Asitana Tur’un zengin araç içi ikramları eşliğinde seyahatimize başlıyoruz.

Yeme İçme Bilgileri

Akşam Yemeği: Yol güzergahında mola verilen tesiste serbest olarak alınıyor.(Ekstra)

2.GünTur Güzergahı

Kuşadası
Önemli Not: İzmit bölgesinden katılım göstermek isteyen misafirlerimiz Dilovası Oksijen tesisleri girişinden katılım sağlayabilirler. Dönüş güzergahında da aynı noktada inmeleri gerekmektedir.Konforlu otobüsleri ve otobüs içi ikramlar eşliğinde Susurluk’ta verilen ilk molanın ardından Balıkesir, Manisa, İzmir üzerinden antik dönemde ismi Agrillia günümüzdeki ismi ile ALAÇATI’ya ulaşıyoruz. Kendine özgü birbirinden etkileyici taş mimarisi evleri, asma bahçeleri, yel değirmenleri ve bol rüzgarı ile ünlü bu güzel kasabada vereceğimiz serbest zaman sonrasında, Antik Çağın 12 İon kentinden biri, dönemindeki ismi Erythrai olan, Türk turizminin gözbebeği ÇEŞME’ye ulaşıp gezimize başlıyoruz. Burada 1508 yılında ll. Beyazıt’ın yaptırmış olduğu muhteşem deniz manzaralı kalesini ziyaret ediyoruz. Daha sonrasında Çeşme çarşısında verilen serbest zamanı takiben Çeşme’den ayrılarak Selçuk’a ulaşıyoruz. Buradan zeytin ve asma bağları içerisinde kendine has köy dokusunu barındıran, Safranbolu mimarisine benzer evleri ve meyve şaraplarıyla ünlü eski bir Rum köyü ŞİRİNCE’ye ulaşıyoruz. Rehberimizin yapacağı anlatımlarla köy sokaklarında yürüyerek yörenin meşhur meyve şaraplarını tatmak için şarap mahzenine gidiyoruz. Tadım, alış-veriş ve serbest zaman ardından Meryemana Evi’ne hareket ederek, 1967 yılında Papa 6.Paul tarafından kutsal Hac yeri kabul edilen MERYEM ANA EVİ’ni ziyaret ediyoruz. Ardından kazıları 120 yıldan fazladır sürdürülen EFES ANTİK KENTİ’ni gezmeye başlıyoruz. Odeon,  Kuretler Caddesi, Latrinalar, Skolastika Hamamı, Celsus Kütüphanesi, Aşk Evi, Agora, Tiyatro, Devlet Sarayı, Trajan Çeşmesi, Hadrian Tapınağı, Liman Caddesi gezileri sonrasında, Kuşadası bölgesinde bulunan otelimize varış. Akşam yemeğimiz otelde.

Yeme İçme Bilgileri

Kahvaltı: Yolda alacağımız serbest kahvaltı.(Ekstra)
Öğle yemeği: Ekstra (Bölge restoranlarında)
Akşam yemeği: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü şeklinde sunuluyor.

3.GünTur Güzergahı

Bodrum
Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Söke üzerinden Antik dönemdeki ismi Latmos olan ve mitolojide Ay Tanrıçası Selene ile yakışıklı çoban Endymion’un hikâyesinin anlatıldığı Beşparmak dağlarının eteklerinde bulunan BAFA GÖLÜ’ne ulaşıyoruz. Gölün güzel manzarasında çaylarımızı yudumladıktan sonra Milas üzerinden BODRUM TEKNE TURU için Gümbet limana ulaşıyoruz. Limandan bineceğimiz teknemizle Bodrum’un eşsiz koyları olan Ada Boğazı, Aspat, Bitez, Bağla, Deve plajı, Akvaryum gibi koylarında gün boyu denize girme imkanımız olacak.(1.MAVİ YOLCULUK). Tekne turu sonrası Bodrum veya Milas bölgesindeki otelimize varıyoruz. Akşam yemeğimiz otelimizde. Arzu eden misafirlerimizle Bodrum gecelerini yaşamak için lobide buluşma.(Ekstra)

Yeme İçme Bilgileri

Kahvaltı: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü.
Öğle yemeği: Teknede Ekstra (tavuk+ makarna+salata veya balık+salata+makarna)
Akşam yemeği: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü şeklinde sunuluyor.

4.GünTur Güzergahı

Marmaris
Sabah otelimizden ayrılıp Milas, Yatağan, Muğla üzerinden Gökova’nın eşsiz panoramasına sahip SAKAR GEÇİDİ’ni aşıyoruz. Sonrasında evleriyle mimarlık ödülüne sahip olan, AKYAKA Beldesine varıyoruz. Buradan GÖKOVA TEKNE TURU için teknemize biniyoruz. Jacques Cousteau’nun ‘Dünya’nın cenneti’ dediği Gökova’nın el değmemiş koylarını gezmeye başlıyoruz. Gelibolu Adası, Cleopatra Plajı, Sedir Adası, İncekum, Lacivert Koy vb. yüzeceğimiz koylar arasında (2.MAVİ YOLCULUK) .Bu güzel turun sonunda Akyaka beldesine geri dönüyoruz. Burada verilen serbest zamanda dileyen misafirlerimiz muhteşem flora ve faunaya sahip Azmak Çayı’ını fotoğraflayabilir. Akyaka’dan ayrılıp Okaliptus ağaçları altında romantik fotoğraflar çekebileceğimiz AŞIKLAR YOLU’na varıyoruz. Daha sonrasında Marmaris veya Muğla bölgesindeki otelimize yerleşme ve akşam yemeği sonrası Marmaris Kaleiçi ve barlar sokağında sabaha kadar eğlence bizleri bekliyor.(Ekstra)

Yeme İçme Bilgileri

Kahvaltı: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü.
Öğle yemeği: Teknede Ekstra (balık + salata+karpuz veya tavuk ve köfte+makarna+salata+karpuz)
Akşam yemeği: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü şeklinde sunuluyor.

5.GünTur Güzergahı

Marmaris
Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası misafirlerimize 2 seçenek sunuyoruz:1.Seçenek: JEEP SAFARİ Turu (Ekstra) Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası, otelimizin önüne yanaşan Jeeplere binerek gün boyu sürecek olan bir adrenalin deposu, JEEP SAFARİ’ye başlıyoruz. İlk durağımızda verilen brifing ve çekilen fotoğrafların ardından Off-Road yapacağımız Değirmenyanı parkuruna giriyoruz. Parkurumuzun bir etabında su tabancaları kiralayarak,  marmaris jeep safari turlarının vazgeçilmezi, oldukça eğlenceli bir aktivite olan su savaşı yapıyoruz. Bu aktivite birçoğumuzu çocukluk yıllarımıza götürecek. Muhteşem bir doğanın içerisinde dere yataklarının içerisinden geçerek mola yerine ulaşıyoruz. Mola ardından Hisarönü mevkini takiple yüzme molası vereceğimiz Orhaniye sahilinde bulunan KIZKUMU Plajına ulaşıyoruz. Dünyada bir benzeri olmayan, binlerce yıllık bir jeolojik süreçle oluşmuş denizin içinde yaklaşık 650 m’lik bir sete sahip Kızkumu’nda kendimizi serin sulara bırakıyoruz. Yüzme molası ardından öğle yemeklerimizi almak için dere kenarındaki Turgut Köyü’ne gidiyoruz. Sonrasında Sığla ağaçlarının altında, jeeplerle şelaleye ulaşarak, fotoğraflarımızı alıp buradaki büvetlerde serinliyor, tekrar jeeplere binerek İçmeler’in dağlık yollarından, güzel manzaralardan geçerek otelimize ulaşıyoruz.2.Seçenek:  MARMARİS TEKNE TURU (Ekstra) Sabah otelde alınan açık büfe kahvaltı sonrası misafirlerimizle limandan teknemize biniyoruz. Gün boyu Marmaris Körfezinin eşsiz koylarında güneşleniyor, denize giriyoruz. Amos koyu, Yıldız Adası, Yalancı Boğaz, Fosforlu Mağara, Balık Çiftliği, Kumlubük, Cennet Adası, Kızılkum, Kadırga Koyu, Akvaryum vb. görebileceğimiz ve yüzme molaları vereceğimiz koylar(3.MAVİ YOLCULUK). Akşamüstüne doğru tekrar limana dönerek otelimize ulaşıyoruz.

Yeme İçme Bilgileri

Sabah Kahvaltısı: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü.
Öğle Yemeği: JEEP SAFARİ Turunda (balık,köfte veya tavuk ana sıcak seçmeli+makarna +salata)
Öğle yemeği: MARMARİS TEKNE Turunda (tavuk+makarna+salata)
Akşam yemeği:Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü şeklinde sunuluyor.

6.GünTur Güzergahı

Fethiye
Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Marmaris’ten hareketle DALYAN’a geliyoruz Buradan bineceğimiz kanal teknesiyle, efsanesi dilden dile anlatılan Byblis ve Kaunos’un hikâyesini rehberimizden dinleyerek kaya oyma KRAL MEZARLARI’nı görüyoruz. Sonrasında nesilleri tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan Caretta Caretta cinsi deniz kaplumbağalarının Türkiye’deki en ünlü yumurtlama alanı İZTUZU plajına gidiyoruz. Buradaki yüzme molamızın ardından tekrar teknemizle kanalı takip ederek otobüsümüze ulaşıyoruz.(4.MAVİ YOLCULUK) . Dalyandan ayrılıp Akdeniz’in eşsiz koylarına sahip olan Göcek’ten geçerek Fethiye merkezi takiple eski bir Rum Köyü KAYAKÖY’e varıyoruz. Tepeler üzerinde teraslar halinde uzanan 350-400 kadar evi bünyesinde barındıran, mübadele ile tamamına yakını terk edildiğinden ‘hayalet köy’ diye de isimlendirilen KAYAKÖY’ün sokaklarında dolaşırken, eski yerleşimcilerin izleri bizleri geçmişe götürüyor. Serbest zamanda fotoğraflarımız alıp bu hüzünlü köyden ayrılarak Babadağ’ın hemen eteğinde bulunan BELCEKIZ plajına ulaşıyoruz. Bu plajın devamı niteliğindeki Türkiye nin en eşsiz denizlerinden olan ÖLÜDENİZ’de sizlere serbest zaman veriyoruz. Dünyanın sayılı plajlarından olan Ölüdeniz’de turkuaz suların keyfini çıkarttıktan sonra Fethiye veya Dalaman bölgesindeki otelimize varış, akşam yemeği otelimizde. Gece arzu eden misafirlerimizle Fethiye barlar sokağı bizleri bekliyor.(Ekstra)

Yeme İçme Bilgileri

Kahvaltı: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü.
Öğle yemeği: Restoranda Ekstra (Açık Büfe)
Akşam yemeği: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü şeklinde sunuluyor.

7.GünTur Güzergahı

Fethiye
Sabah otelde alınan kahvaltı ardından (arzu eden misafirlerimiz sabahın erken saatlerinde otelden alınarak, özel araçlarla muhteşem Ölüdeniz manzaralı Babadağ’a çıkarak, buradan Yamaç Paraşütü yapabilirler. Dünyanın en güzel parkurlarından olan bu adrenalini yüksek sporu yaparken, gökyüzünden Ölüdeniz’e tekrar aşık olacaksınız.(Ekstra)) 12 ADALAR TEKNE TURU’na katılmak için otelimizden ayrılıyoruz. Tekne turumuzda Fethiye-Göcek koylarının birbirinden güzel adalarını görüp, akdenizin kokusunu içimize çekerek, Yassıcalar Adası, Göcek Adası, Kızılada, Akvaryum Koyu, Domuz Adası, Tersane Adası, Zeytinli Ada vb koy ve adalarda yüzme molaları veriyoruz.(5. MAVİ YOLCULUK). Günün sonuna doğru limana dönüyoruz. Sonrasındaki durağımız ise Fethiye-Kargı mevkindeki Yöresel Ürünler Pazarı olacak. Fethiye yörük kültürünün tanıtıldığı, Fethiye ve çevresinden çıkan birçok bitki, yağ ve balın sunulduğu bu noktada tadım ve tanıtımların ardından arzu eden misafirlerimiz alışveriş yapabilirler. Sonrasında otelimize dönüş. Akşam  yemeği  otelimizde. Gece arzu eden misafirlerimizle Fethiye barlar sokağı bizleri bekliyor.(Ekstra)

Yeme İçme Bilgileri

Kahvaltı: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü.
Öğle yemeği: Teknede Ekstra(balık+salata +makarna veya tavuk+makarna+salata)
Akşam yemeği: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü şeklinde sunuluyor.

8.GünTur Güzergahı

Antalya
Sabah otelde alınan kahvaltı ardından otobüsümüzle Türkiye’nin en etkileyici kanyonlarından biri olan SAKLIKENT’e gidiyoruz. Burada dileyen misafirlerimiz gökyüzünde olmanın zevkini ZİPLİNE(Ekstra) ile yaşayabilir veya daha fazla adrenalin için yerçekimine meydan okuyup Bungee Jumping yapabilirler(Ekstra). Saklıkent Kanyonu’na giriş yapıp, kanyon içinde kayaların altından çıkan buz gibi sularda serinleyip bu keyifli anları fotoğraflayarak otobüsümüze dönüyoruz. Ardından Akdeniz’in incileri olan KAŞ ve KALKAN’da güzel manzaralar eşliğinde vereceğimiz fotoğraf molaları, rehberimizin anlatımları ile renklenecek. Bir sonraki durağımız kendine has kıyı dokusuyla ÜÇAĞIZ olacak. Tarihle iç içe bu şirin balıkçı köyünden KEKOVA TEKNE TURU’na başlıyoruz. Yüzme molalarımız Tersane koyu, Kumlu İskele, Fener Koyu vb. koylarda olacak. Ardından M.S  ll.yy ‘da meydana gelen depremle bir kısmı suların altında kalmış olan Batık Şehir, Kekova Adası, Hamidiye Koyu, kara ulaşımı bulunmayan Simena Köyü ve Kalesini  tekneden görüyor ve rehberimizden bilgiler alarak turumuzu tamamlıyoruz.(6.MAVİ YOLCULUK) . Üçağız’dan ayrılıp Noel Baba’nın yaşadığı yer olan Demre’den geçerek Finike, Kemer üzerinden akşamüstü saatlerinde Antalya bölgesindeki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimiz otelde.

Yeme İçme Bilgileri

Kahvaltı: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü.
Öğle yemeği: Teknede Ekstra ( Izgara tavuk + 3 çeşit açık büfe soğuk meze+salata ) 
Akşam yemeği: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü şeklinde sunuluyor.

9.GünTur Güzergahı

Antalya
Otelde alınan açık büfe kahvaltı ardından, Panoramik Antalya şehir merkezi, Cumhuriyet Meydanı, Tophane Parkı, KALEİÇİ, Antalya’nın simgesi olan YİVLİ MİNARE ve Tarihi Kaleiçi Evlerini görüntüleyebileceğimiz fotoğraf molası sonrası otobüsümüzle bir Milli Park olan tabiat harikası KÖPRÜLÜ KANYON’A ulaşıyoruz. Burada insanın yaşamı boyunca mutlaka yapması gereken, adrenali yüksek, 7’den 77’ye herkesin katılabileceği, RAFTING heyecanını Köprüçay’ın buz gibi sularında beraber yaşıyoruz (Ekstra). Sonrasında, bir başka tabiat harikası olan ve Türkiye’nin sayılı şelalelerinden DÜDEN ŞELALESİ’ne ulaşıyoruz. Burada verilen serbest zamanda çekilen fotoğrafların ardından dönüş yoluna geçiyoruz.

Yeme İçme Bilgileri

Kahvaltı: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe veya set menü.
Öğle yemeği: Rafting aktivitesine dahil. Restoranda öğle yemeği (Izgara alabalık veya tavuk şiş, açık büfe salata, garnitür ve meyve). Öğle yemeği aktiviteye katılmayan misafirler için ekstradır.
Akşam yemeği: Gölbaşı tesisleri serbest (Ekstra)

10.GünTur Güzergahı

AfyonkarahisarAntalyaBilecikIspartaİstanbulIzmitKütahyaAdapazarı
Sabah erken saatlerde İstanbul’a ulaşıyoruz. 

Tur Çıkış Tarihi: 19 Temmuz 2019

Tur Adı ve Otel Adıİki

Kişilik Oda Kişi Başı

Tek Kişilik Odaİlave Yatak0 – 1 Yaş2 – 6 Yaş7 – 11 Yaş
Ege Akdeniz Çeşme Turu 9 gece 10 günComfort Ada Class Hotel Konaklama Opsiyonu2.999,00 TL3.699,00 TL2.649,00 TLÜcretsiz999,00 TL2.349,00 TL
Tur Çıkış Tarihi: 26 Temmuz 2019
Tur Adı ve Otel Adıİki

Kişilik Oda Kişi Başı

Tek Kişilik Odaİlave Yatak0 – 1 Yaş2 – 6 Yaş7 – 11 Yaş
Ege Akdeniz Çeşme Turu 9 gece 10 günComfort Ada Class Hotel Konaklama Opsiyonu3.099,00 TL3.899,00 TL2.749,00 TLÜcretsiz999,00 TL2.399,00 TL
Tur Çıkış Tarihi: 02 Ağustos 2019
Tur Çıkış Tarihi: 16 Ağustos 2019
Tur Çıkış Tarihi: 30 Ağustos 2019
Tur Adı ve Otel Adıİki

Kişilik Oda Kişi Başı

Tek Kişilik Odaİlave Yatak0 – 1 Yaş2 – 6 Yaş7 – 11 Yaş
Ege Akdeniz Çeşme Turu 9 gece 10 günComfort Ada Class Hotel Konaklama Opsiyonu3.049,00 TL3.749,00 TL2.699,00 TLÜcretsiz999,00 TL2.349,00 TL
Tur Çıkış Tarihi: 27 Eylül 2019
Tur Adı ve Otel Adıİki

Kişilik Oda Kişi Başı

Tek Kişilik Odaİlave Yatak0 – 1 Yaş2 – 6 Yaş7 – 11 Yaş
Ege Akdeniz Çeşme Turu 9 gece 10 günComfort Ada Class Hotel Konaklama Opsiyonu2.949,00 TL3.649,00 TL2.649,00 TLÜcretsiz999,00 TL2.299,00 TL

 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

Otellerde 7 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
Otellerde 7 Açık Büfe Veya Set Menü Sabah Kahvaltısı
Otellerde 7 Gece Açık Büfe Veya Set Menü Akşam Yemeği
Lüks Araçlar İle Ulaşım (Kişi Sayısına Göre Araç Detayları Aşağıda Yer Almaktadır.)
Rehberlik Hizmetleri
Otobüs İçi İkramları
1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Programda Belirtilen Tüm Müze Ören Yeri Vb. Giriş Ücretleri
Programda Belirtilen İlk Gün Sabah Kahvaltısı
Programda Belirtilen Son Gün Akşam Yemeği
Tüm Öğle Yemekleri
Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
Tüm Özel Harcamalar

BİNİŞ  NOKTALARI

00:15 Kartal Yemek Center

02:45 Beşevler Carrefour Önü

22:00 Merter Metro istasyonu otoparkı

23:00 Gayrettepe Metro İstasyonu(Denizbank karşısı)

23:59 Göztepe medeniyet üniversitesi otoparkı

İptal İade Şartları

Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 20 gün öncesine kadar Asitana Tur’da saklıdır. Böyle bir iptal durumunda Asitana Tur misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.

Uçaklı Turlarımızda;
Uçak ile ilgili bölümlerde hava yolu sözleşmesi geçerlidir.

 

kredi