LAVANTA VİLLA OTEL:

Kuyucak Köyü’ndeki Lavanta Villa, uçsuz bucaksız lavanta ve gül bahçeleri arasında, en ince detayları düşünülmüş 12 villa odası, 12 garden odası ve yöresel lezzetlerin sunulduğu Lavanta Villa Restoran ile misafirlerini hafta içi ve hafta sonları butik hizmet anlayışı ile ağırlıyor. Otelimizde Lavanta Gül bahçelerinde bisiklet turu, At Turu (ücretli), Açık hava sineması hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

 

Türkiye’nin Gül Bahçesi olarak adlandırılan Isparta ilimizde gülün gelmesinin öyküsü şöyle olmuştur;

Bulgaristan’ın Osmanlı topraklarından ayrılmasının ardından buradan göç eden çok sayıda Türk kafilesi Anadolu’ya göç etmiştir. Buraya göç eden topluluğun çoğu gül yetiştiricisi olduğundan 1900’lü yılların başında Ziraat Bakanlığı tarafından 100.000 adet gülfidanı dağıtılmıştır. Ne yazık ki İstanbul başta olmak üzere Anadolu’nun bazı illerine dağıtılan fidanlardan elde edilen çiçeklerin işleneceği imbiklerin yetersizliği nedeniyle başarıya ulaşılamamıştır. Burada sevindirici tek haber ise 1900-1923 döneminde başlayan ikinci dönemde sadece Isparta’da gülcülük başarı kazanmış ve devam edebilmiştir. Isparta’da gül yetiştirmek ve gül yağı elde etmek için bireysel olarak çalışmalara başlayan İsmail Efendi 1900’lü yıllarda zaten kendini ve Isparta’daki gülcülüğü kabul ettirmiştir.

Isparta’da gül mevsimi mayıs – haziran ayları arasındadır. Türkiye’de sadece Isparta’da üretilen gül yağı, tüm Dünyadaki yağ üretiminin % 65 ‘sini karşılıyor.

TUR PROGRAMI

1.GÜN

HAREKET

Değerli misafirlerimiz, 22.00

Yeni Bosna Airport Avm Otoparkı

23.30 Kadıköy Tepe Nautilus AVM Yanı (Ayrılık Çeşme Metro İstasyonu İs park Otoparkı)

23.45 Kartal Yemek Center

00.00 Gebze Center Avm Önünden hareket ile gece yolculuğumuza başlıyoruz.

  1. GÜN

SALDA GÖLÜ YÜZME MOLASI – EĞİRDİR GÖLÜ –  HIZIRBEY CAMİİ – DÜNDARBEY MEDRESESİ – YEŞİLADA – CAN ADASI – AKPINAR KÖYÜ –  ALTINKUM PLAJI – LAVANTA KÖYÜNDE KONAKLAMA

Değerli misafirlerimiz, yolda alınan serbest sabah kahvaltısının ardından, Salda Gölü’ ne doğru yol alıyoruz. Türkiye’nin Maldivleri olarak bilinen Beyaz cennet Salda Gölü özellikle son yıllarda pek çok kişinin dikkatini çekmeyi başarmıştır. Ülkemizin Maldivlerinde verilen yüzme molamızın ardından Eğirdir’e hareket ediyoruz. Eğirdir içerisinde bulunan, Kemer üzerine inşa edilmiş ve minaresi ile ön plana çıkan, Hızır bey (Ulu Cami), Dündar bey Medresesi ve Eğirdir Kalesini (Panoramik) görerek çarşıda serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında, önceden iki farklı ada olmasına rağmen günümüzde anakaraya bağlanmış olan, Yeşilada ve Can Adaları üzerinde otobüsümüz ile tur attıktan sonra, göl kenarında çay ve yemek molası veriyoruz. Altın kum Plajında ayaklarımızı göl suyuna soktuktan sonra, Akpınar Köyüne çıkarak Eğirdir Gölünün eşsiz manzarasının fotoğrafını alıyoruz. Ardından, Isparta şehir merkezine yakın olan doğa harikası olan Gölcük Krater Gölü’nü görmeye gidiyoruz. Devamın da Isparta şehir merkezindeki panoramik turumuzun ardından Türkiye’nin Lavanta cenneti olan Kuyucak köyündeki  Lavanta kokulu otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelde. (İstanbul’dan hareket ettikten sonra, ertesi gün otele giriş yapmadan Salda Gölünde yüzme molası  verileceğinden  misafirlerimizin, kolaylık olması açısından plajda kullanacakları deniz kıyafetlerini, havlu-terlik vb. gibi kullanım eşyalarını, güneş yağı vb. malzemelerini ayrı bir küçük çanta içinde yanlarına almalarını tavsiye ederiz.)

Sabah Kahvaltısı: Otobüste Dağıtılacak Olan Lunch Box İle. (Sandwich, Meyve Suyu, Eti Browni,  Nane Şekeri)
Öğle Yemeği: Eğirdir’de Rehberimizin Önereceği Restoranda Ekstra Olarak Alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
Konaklama: Lavanta Villa Otel (Keçiborlu), Vb.
Mola Tesisleri: Bozüyük Ömür Dinlenme Tesisleri, Afyon Kolaylı Dinlenme Tesisleri

Rota: İstanbul –  Salda Gölü (610 km) Salda Gölü – Eğirdir Gölü (150 km) Eğirdir –  Keçiborlu (80 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 840 km

  1. GÜN

GÜL HASATI – GÜNEYKENT KASABASI – GÜL EVİ – YUNUS EMRE EVİ – GÜL SERTİFİKASI DAĞITIM TÖRENİ

Değerli misafirlerimiz, otelde alınan sabah kahvaltısı sonrasında SABAHIN ERKEN BİR SAATİNDE ( Her sabah gül hasadı şafakta başlayıp güneşin ışıkları yakıcı hale gelmeden, en geç saat saat 10.00’da tamamlanır.) otelden ayrılıp Güney kent Kasabasına gidiyoruz. Burada gül toplayan kadınlara eşlik etmek üzere gül bahçesinde yerimizi alıyor ve güllerimizi topluyoruz. Ardından gül yağı fabrikasına geçip toplanan güllere yapılan işlemleri yerinde görüp bilgi alıyoruz. Öğle yemeğinde Güney kentli hanımların yaptığı yöresel yemeklere tatma fırsatımız olacaktır. Yemekten sonra Gül Evi ve Yunus Emre Evini geziyoruz. Alışveriş için verilen serbest zaman sonrası, Güney kentli hanımların el emeği göz nuru yapmış oldukları hediyelik eşyalar ile gül yağı, gül reçeli, gül kremi, gül şurubu satın alabilirsiniz. Daha sonra bu tura katılanlara verilen “Gül Sertifikası” dağıtım törenine katılıyoruz. Gezilerimiz sonrasında, İstanbul’a hareket ediyoruz. Akşam geç saatlerde sizleri aldığımız noktalara bırakarak bir başka Asitana Tur seyahatinizde görüşmek üzere sizlerden ayrılıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe Olarak Alınacaktır. Tur Ücretine Dâhildir

Öğle Yemeği: Güney Kent’te Ekstra Olarak Alınacaktır.

Akşam Yemeği: Yol Üstü Tesislerinde, Ekstra Olarak Alınacaktır.

Rota: Keçiborlu – Güney kent (15 km) Güney kent – Afyon (150 km) Afyon – Bozüyük (190 km) Bozüyük – İstanbul (275 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 630 Km

Konaklama: DİKKAT BU GECE OTEL KONAKLAMASI YOKTUR.
Toplam Tur Mesafesi: 1470 Km

İstanbul’a Varış Saati: 22.00  – 23.00

ISPARTA GÜL HASADI VE GÖLLER YÖRESİ TURU 1 GECE

14.06.2019 – 16.06.2019

1 Gece – 2 Gün

429 TL

 

ISPARTA GÜL HASADI – EĞRİDİR GÖLÜ – SALDA GÖLÜ

 

İki Kişilik Odada:

 

Kişi Başı                429 TL

İlave Yatak          370 TL

Tek Kişi                500 TL

Çocuk                   (3 – 6 Yaş)250 TL

(7 – 12 Yaş)320 TL

 

 

03.06.2019 – 05.06.2019

 

1 Gece – 2 Gün

 

519 TL

 

ISPARTA GÜL HASADI – EĞRİDİR GÖLÜ – SALDA GÖLÜ

 

İki Kişilik Odada:

 

Kişi Başı                519 TL

İlave Yatak          450 TL

Tek Kişi                640 TL

Çocuk                   (3 – 6 Yaş)250 TL

(7 – 12 Yaş)390 TL

 

 

21.06.2019 – 23.06.2019

1 Gece – 2 Gün

429 TL

 

ISPARTA GÜL HASADI – EĞRİDİR GÖLÜ – SALDA GÖLÜ

İki Kişilik Odada:

 

Kişi Başı                429 TL

İlave Yatak          370 TL

Tek Kişi                500 TL

Çocuk                   (3 – 6 Yaş)250 TL

(7 – 12 Yaş)320 TL

İPTAL VE İADE GÜVENCE PAKETİ

Tura Çıkış  Gününden; 72 Saat (3 Gün) Öncesine Kadar Rezervasyon İptal Talebinde Bulunulması veya Değişiklik Halinde Koşulsuz Yüzde 100 Kesintisiz İade Garantisi Sunuluyor. 1, 2 veya 3 Gece Konaklamalı Turlarda Paket Bedeli Kişi Başı 35 TL’dir. 4 Gece ve Üzeri Konaklamalı Turlarda Paket Bedeli Kişi Başı 50 TL’dir. Uçaklı Turlarda İptal İade Güvence Paketi Eklenememektedir.

 

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır)

TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.    

DÂHİL

*  Otellerde 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama

*  Lüks Otobüsler İle Ulaşım

*  Seyahat Güvencesi

*  Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti

*  Otobüs İçi İkramları

*  Açık Büfe 1 Sabah Kahvaltısı

*  Açık Büfe veya Set Menü 1 Akşam Yemeği

*  1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

HARİÇ

*  Tüm Öğlen Yemekleri

*  Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler

*  Tüm Özel Harcamalar

*  Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

*  Müze Giriş Ücretleri

kredi