Doğa cenneti Karadeniz ve Kastamonu Turu ile Huzurlu bir tatil sizi bekliyor
Doğa cenneti Karadeniz ve Kastamonu Turu ile Huzurlu bir tatil sizi bekliyor

Unesco Dünya Mirası Listesinde bulunan Safranbolu’yu ve Türk Dünyası Kültür Başkenti seçilmiş olan konakları ve mutfağıyla ünlü Kastamonu’yu  keşfetmek için konusunda uzman tur rehberimizle tarih yolculuğuna çıkıyoruz.  Muhteşem bir Batı Karadeniz turu yapacağız.

Tur Programı

  20 nisan 2019 

1.Gün :20 Nisan sabah … 07:00 ….hareket.  ……

Son alış noktamızdan hareket ettikten sonra öğlene dogru Kastamonu’ya varıyoruz.  Bizlere  muazzam görüntüler verecek olan Kastamonu Kalesine aracımızla çıkacağız. Neler yok ki ? Çekme Helva’dan Türkiye’nin en eski saat kalesine kadar hepsini bu turda göreceğiz.  Buradan bölgenin en büyük medresesi olan Yakupağa Medresesini ve imarethanesinde hala aktif olarak yapılan çekme helva yapımını izleyeceğiz. Göreceğimiz yerler arasında Cumhuriyet Meydanı, Şehit Şerife Bacı Anıtı, Liva Paşa Konağı Etnoğrafya Müzesi, Nasrullah Camii ve meydanı ve bölgenin en büyük camisi olan Atebeygazi Camii’ni göreceğiz.    Münire Medresesi ve El Sanatları Çarşısı, Medrese’de yemek, alışveriş  ve fotoğraf molamızın ardından aracımıza tekrardan binerek Türkiye’nin tek şapka devrimi müzesi ve I. Ulusal Mimarlık Akımı’nın yaratıcılarından olan ve Ulusal yapılara bir çok hediyeyi sunmuş en önemli mimarlarımızdan olan  Vedat Tek Kültür Merkezi’ni görüyoruz. . Ardından dinlenmek üzere Kastamonu Kurşunlu Termal Otelimize gidiyoruz.  Hotelde akşam yemeklerimizi alacağız ve ertesi günkü turumuz için enerji depolayacağız.

Geceleme ve yemek otelimizde…. http://www.kursunlutermalotelaurum.com

  21 Nisan 2019

2. Gün :


Hotelimizde sabah kahvaltıda buluşup kahvaltılarımızı aldıktan sonra aracımıza binerek  1 buçuk saatlik bir yolculuğun ardından Yörük Köyü’ne gideceğiz. Evleriyle ünlü Yörük Köyü, Safranbolu’nun hemen yanı başında. 750 Yıllık köyde, 450 yıldır ayakta olan buranın en eski evi ünvanına sahip..
Turumuzda Yörük Köyü’nde Sipahioğlu Konağı, Köy Çamaşırhanesi ve köy ürünlerinin satıldığı pazarda yapacağımız keyifli gezimizin sonrasında, İmren Lokum Konak Hotel yerleşiyoruz. Osmanlı’dan günümüze tarihi dokunun özenle korunduğu ve  1994’ten beri Unesco Dünya Mirası listesinde olan önemli bölgede şehir turu atıyoruz.

Geceleme ve yemek Safranbolu otelimizde. http://www.imrenkonak.com/

22 Nisan 2019

3. Gün

Sabah kahvaltı ardından , sırasıyla Çarşı Meydanı, Köprülü Mehmet Paşa ve İzzet Mehmet Paşa camileri, Kazdağlı,  Cinci Hanı, Hıdırlık tepesi, Kaymakamlar Evi, Bakırcılar Çarşısı,  Tarihi Safranbolu evleri ve sokakları  göreceğimiz mükemmel yerler arasında.

Akşam yemeği ve konaklama otelimizde….  http://www.imrenkonak.com/

 

23 Nisan 2019

4. Gün

Sabah kahvaltı ardından , Safranbolu’nun en önemli noktalarından birinde  bulunan Saat Kulesi,  Padişah III. Selim’ in Safranbolu’ lu sadrazamı İzzet Mehmet Paşa tarafından 1794-1797 yıllarında yaptırılmıştır. Safranbolu Saat Kulesi ülkemizde bulunan saat  kulelerinden çalışır durumda olan ve içine çıkılabilen en eski saat kulesidir.  Buradan aracımıza binerek dönüş yoluna geçiyoruz ve yaklaşık 6 Saatlik yolculuğun ardından İstanbul’da sizleri aldığımız noktalara bırakıyor ve bir  başka etkinlikte görüşmek üzere sizlerle vedalaşıyoruz. 

20 Nisan 2019

23 Nisan 2019

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Grubumuza özel lüks otobüs ile ulaşım.
 • 1 gece  konaklama Kurşunlu Termal Hotel 3*
 • 2 gece Safranbolu İmren Lokum Konak
 • Otelde 3 sabah kahvaltısı ve 3 akşam yemeği.
 • Rehberlik hizmetleri.
 • Tüm turlar ve çevre gezileri
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri.
 • 1618 sayılı acentalar konunu gereğince “zorunlu seyahat sigortası”.
 • KDV dahildir.

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Belirtilenlerin dışında kalan herşey.
 • Öğlen yemekleri.
 • Akşam yemeğinde alınan içecekler.
 • Şahsi harcamalar.

 

Single konaklama            :  1.049 tl

Double odada kişi başı  :      899  tl 

kredi