TURİSTİK TREN İLE KARS TURU 2 GECE KATERİNA SARAYI

 

TUR PROGRAMI
1 Gün: İstanbul – Ankara YHT Yolculuğu, Ankara – Kars Turistik Doğu Ekspresi Tren Yolculuğu

Turumuz, sabah 06.30 Beylikdüzü Migros Önünden, 07.00 Yenibosna Airport AVM Önünden, 07.30 Şişli Acente Merkez Ofis Önünden alarak İstanbul Söğütlü Çeşme Tren Garı’na hareket ediyoruz. Söğütlü Çeşme Tren Garı’na kendi imkânları ile gelen misafirlerimiz 08.30’ da Söğütlü Çeşme Tren Garı’nda bilet işlemlerimizi yaparak 09.15 treni ile Ankara’ya hareket ediyor ve yaklaşık 4 saat 37 dk’lık yüksek hızlı tren yolculuğumuzun ardından 13.52’ de Ankara Tren Garı’na ulaşıyoruz. Tren Garında sizlere serbest zaman veriyoruz ve saat 16.30’ da tekrar buluşuyor ve bize özel olarak ayrılmış olan TCDD Doğu Ekspresi yataklı vagonlarımıza yerleşiyoruz. 16.55’te Doğu Ekspresi hareket ediyor ve yaklaşık 31 saat sürecek olan yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam Yemeği tren içerisinde ekstra olarak yemekli vagonda olacaktır.

2 Gün: Ankara – Kars Turistik Doğu Ekspresi Tren Yolculuğu

Turumuz, gece tren yolculuğumuzda istasyonlardaki kısa bekleme anları sonrasında trenimiz Erzincan İliç Tren İstasyonuna 06.05’te varıyor (İsteyen misafirlerimiz ile ekstra olarak Kemaliye’ye gidiyoruz). 3 saatlik beklemenin ardından 09.05’te Turistik Doğu Ekspresi Trenimiz istasyondan ayrılıyor. Gündüz yolculuğuna devam ediyor ve Anadolu’nun muhteşem manzaralarının seyrine dalıyoruz. Bol bol fotoğraflar çekebiliriz. Ardından trenimiz 17.33’te Erzurum Tren İstasyonuna varıyor. Burada vereceğimiz molada akşam yemeğimizde Erzurum’un meşhur Cağ Kebabını tadıyor ve 20.33’te Turistik Doğu Ekspresi Trenimiz ile Erzurum İstasyonundan Kars’a hareket ediyoruz. Trenimiz gece 23.58’de Kars Tren Garı’na varıyor ve bizi bekleyen aracımıza binerek otelimize transferimizi gerçekleştiriyoruz. Konaklama otelimizde.

3 Gün: Ani Ören Yeri – Çıldır Gölü – Kafkas Halk Dans Gösterisi

Turumuz, sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından otelimizden hareket ediyor ve Kars’a 50 Kilometre mesafedeki UNESCO Dünya Kültür Miras listesine dâhil edilen Ani Ören Yeri’ni ziyaret ediyoruz. Hani derler ya “ Ani gibi yar; Bağdat gibi diyar olmazmış” diye. Uzun bir süre Ermeni Krallarının başkenti olan bu şehir 1064’ten itibaren Selçuklu idaresine girmiş. Kent Surları, Ani Katedrali, Tigran Honents Kilisesi ve Türklerin bölgeyi fethinden sonra yapılan ve dolayısıyla Anadolu’nun ilk Camisi olan Manucehr Cami’ni gezdikten sonra Ermenistan’ın başkenti olduğu dönemlerde çarşı olarak kullanılan caddesinde yürüyerek bir Ateşgede tapınağının izlerini izledikten sonra Çıldır Gölü’ ne hareket ediyoruz. Çıldır Gölü’nde ilk olarak öğle yemeğimizi alıyoruz. Mevsim şartlarına bağlı olarak gölün kendi balığı olan Sarı Balık yiyebilirsiniz. Yemek sonrasında buz tutmuş Çıldır Gölü üzerinde At Kızağı keyfini yaşıyoruz. ( Ekstra) (Gölün yeterli seviyede buz tutmadığı veya buzların erimesi durumunda atlı kızak yapılamayacaktır.) Gölde ve restaurant çevresinde geçireceğimiz keyifli vakit sonrasında otelimize hareket ediyoruz. Konaklama otelimizde. Yemekten sonra Dileyen misafirlerimiz ile buluşarak Ekstra alacağımız akşam yemeği için Kars Sini Restaurantta gidiyoruz. Akşam yemeğine gidiyoruz. Ardından ise Dileyen misafirlerimiz ile Kafkas Gecesi Eğlencesine gidiyoruz. ( Ekstra)

4 Gün: Kars Kalesi – 12 Havariler Kilisesi – Taş Köprü – Dönüş

Turumuz, sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından otelimizden hareket ediyor ve dileyen misafirlerimiz ile yürüyerek Kars Kalesi’ne aşağıdan görüyoruz. Ardından 12 Havari Kilisesi gezimizi yapıyoruz. Ermeni Mimarisinin güzel örneklerinden olan bu yapı günümüzde Kümbet Cami olarak kullanılmaktadır. Kubbe etrafındaki 12 havariyi betimleyen kabartmalar gerçekten ilgi çekicidir. Buradan Kars Çayının üzerine yapılmış olan Taş Köprü ve Namık Kemal Evi’ni görüyoruz. Kars şehir merkezinde öğle yemeğimizi alıyor ve Rus döneminden kalma Baltık mimarisi ile süslenmiş Kars Sokaklarında gezintiye çıkıyoruz. Bu ziyaretimizin ardından Kaşar Peyniri alışverişini yaptıktan sonra Kars Havalimanına yapıyoruz. 15.05 THY uçağı ile İstanbul Havalimanı’na doğru yola çıkıyoruz. İstanbul’da servisimiz ile sizleri aldığımız noktalara bırakarak bir başka seyahatte buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

 

 

 

NOT: Turumuz toplamda 18 kişi olarak gerçekleşecektir.  Ulaşım aracımızın tipi Midibüs modeldir

Not: YHT saatlerinde saatlerde değişiklikler olabilir. Kesin saatler Turdan iki gün önce bildirilecektir.

YHT’ de yer olmaması durumunda İstanbul – Ankara arasındaki transfer 27 veya 31 kişilik araçlar ile yapılacaktır.

OTELLER

KATERINA SARAYI / Kars

Otellerimiz ,yukarıda belirtilen veya aynı kategorideki benzer otellerdir

 

TARİH

14 ARALIK 2019 – 17 ARALIK 2019

FİYAT

2 Kişilik Odada Kişi Başı: 1.799.00 TL  / 1.859.00 TL

Tek Kişi: 3.590.00 TL / 3.650.00 TL

Gün içindeki kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.

TARİH VE YOL BİLGİSİ

14 Aralık, 7 Ocak, 8 Şubat, 23 Mart

GİDİŞ: 16.55 Turistik Tren ile Gidiş

DÖNÜŞ: 15.05 Kars -İstanbul Dönüş

ÜCRETE DÂHİL OLAN HİZMETLER

* İstanbul Söğütlü Çeşme – Ankara arası Yüksek Hızlı Tren Ekonomi Sınıfı Tren Bileti

* Ankara – Kars TCDD Turistik Doğu Ekspresi Yataklı Vagon Kompartıman Bileti

* Kars – İstanbul THY Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti

* 2 Gece Oda Kahvaltı Otelde Konaklama

* İstanbul Şehir İçi Servis Ulaşımı

* Profesyonel Rehberlik Hizmeti

* Turizm Belgeli Araç ile Ulaşım

 

ÜCRETE DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Tren Yolculuklarında Alınan Tüm İçecek Ve Yiyecekler

* Öğle Yemekleri

* Akşam Yemekleri

* Öğle ve Akşam Yemeklerinde Alınacak İçecekler

* Atlı Kızak Keyfi

* Otellerdeki Ekstralar

* Tüm Özel Harcamalar

* Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

* Kafkas Halk Dans Gösterisi

*KADEMELİ FİYATLANDIRMA UYGULANMAKTA OLUP GÜN İÇİNDE FİYAT DEĞİŞEBİLMEKTEDİR.

 

kredi