TUR PROGRAMI
1.GÜN: VAN – VAN GÖLÜ – AKDAMAR ADASI – KEDİ EVİ – GÜMÜŞ İŞCİLİĞİ

Turumuz, sizleri 03.30 Beylikdüzü Migros Önü, 04.00 Yenibosna Airport AVM, 04.30 Şişli Acente Merkez Ofis Önünden, 05.00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Yanından, bineceğimiz servisimiz ile Sabiha Gökçen Havalimanına transfer oluyoruz. Havaalanında nüfus cüzdanı, ehliyet ile uçağımıza c/in işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Alana kendi imkânları ile gelecek olan konuklarımızla 05.30‘da Pegasus Havayolları Kontuarı önünde buluşarak güvenlik kontrolünden geçiyor Pegasus Hy ile saat 07.40 Sabiha Gökçen – Van uçuşu ile  Van’a uçuyoruz. Havalimanında bizleri bekleyen rehberimiz ve aracımızla buluştuktan sonra Doğu’nun Paris’i diye bilinen şehirlerimizden Van’ı gezmeye başlıyoruz. Van denince ilk akla gelen yapı olan Akdamar Adası ve kilisesi ile turumuz başlıyor. Ülkemizin en büyük gölüne bölge insanı ‘deniz’ der. Üzerinde yapacağımız yarım saatlik tekne yolculuğuyla ulaşacağımız Akdamar Adası’nın ve Kilisesi’nin kavuşamayan âşıklarının hüzünlü hikâyesini dinledikten ve Kral Gagik’in muhteşem kilisesinin tarihini öğrendikten sonra Van denildiğinde akla ilk gelen şey olan eşsiz güzellikteki Van Kedilerini yakından göreceğimiz Kedi Evine gidiyoruz. Van kedileri koruma altında olduğundan Van dışına çıkartılması yasaklanmış durumda bu sebepten dolayı özel alanlarda yaşatılıyorlar. Bu özel alanlardan birisi olan Kedi evi gezimiz sonrası Van’ın meşhur Urartu Gümüş sanatı olan Savat ve Arubani sanatları hakkında bilgi almak üzere Gümüş Atölyesine uğruyoruz. Burada alacağımız sunumun ardından alışveriş imkanı da buluyoruz. Gümüş atölyesinin ardından Van Kalesi’nin (Tuşpa Kalesi)  eteklerine kadar giderek rehberimizden kale hakkında bilgi alıyoruz. Sonrasında yeni açılan  Van Etnografya ve Arkeoloji Müzesi’nde giderek kale gezimizi taçlandırıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Öğle Yemeği: Ekstra Olarak Alınacaktır.

Akşam Yemeği: Otelimizde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dahildir.

Konaklama: Van Rönesans Otel Vb.

Rota: Van – Gevaş (70 km) Gevaş – Van (70 km) Van Şehir İçi (20 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 160 km

Otele Giriş Saati: 18.00

2 GÜN: MURADİYE ŞELALESİ – DOĞUBAYAZIT – İSHAK PAŞA SARAYI – ANİ HARABELERİ – KARS

Turumuz, sabah otelimizde alınan kahvaltı sonrası; Muradiye ilçesine giderek, yaklaşık 20 metre yükseklikten dökülen Muradiye Şelalesi’ni görüyoruz.  Köprü üzerinde geçireceğimiz heyecanlı dakikaların ardından, 5137 metrelik yüksekliğiyle ülkemizin en yüksek dağı olan Ağrı Dağı’nın muhteşem manzarasını gün boyu izleyeceğimiz yolculuğumuza başlıyoruz. Volkanik etkilerin görülebildiği Tendürek Dağları içerisinde yapacağımız yolculuk size dünyanın zirvesinde hissi yaşatacak. Tendürek dağlarını aştıktan sonra Türkiye’nin en yüksek Dağı olan Ağrı Dağı eteğine kurulmuş Doğubayazıt’a ulaşıyoruz. Doğubayazıt’ta Türkiye’nin tanıtım fotoğraflarında sıklıkla yer alan ve Ağrı Dağı manzarasına bakan İshak Paşa Sarayını geziyoruz. İshak Paşa gezimizden sonra  Rus işgali sırasında yapılan taş evlere sahip Kars’a hareket ediyoruz. İlk olarak Ermenistan sınırında yer alan ve Arpaçay’ın büyüleyici manzarasına ev sahipliği yapan  Ani Harabelerine ulaşıyoruz.  Surlar, Aslanlı Kapı, Büyük Katedral, Resimli Kilise, Selçuklu Sarayı, Anadolu’da yapılan ilk cami olan Menuçehr Cami gibi önemli kalıntılar burada göreceğimiz tarihi eserlerden sadece birkaçı. Yapılan anlatımların ardından, Doğunun Efes’i olarak anılan Ani Harabelerinde son fotoğraflarımızı aldıktan sonra  otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Otelde  Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Öğle Yemeği: Ekstra Olarak Alınacaktır.

Akşam Yemeği: Otelimizde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dahildir.

Konaklama: Wintercity Otel, Kars Kale Park Otel, Simer Otel, Grand Ani Otel VB.

Rota: Van – Doğubeyazıt (171 km) Doğubeyazıt – Kars (189 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 360 km

Otele Giriş Saati: 18.00

3 GÜN: ÇILDIR GÖLÜ – NAMIK KEMAL EVİ – FETHİYE CAMİİ – TURİSTİK TREN İLE YOLCULUK

Turumuz, sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından  Doğu Anadolu’nun en yüksek gölü olan Çıldır gölüne varıyoruz. Kış aylarında buz tutan Çıldır Gölü üzerinde Kar kızaklarıyla oldukça keyifli bir kızak turu yapıyoruz (EKSTRA). Sonrasında göl buzlarını kırarak atılan ağlarla yakalanan balıklardan oluşan öğle yemeğimizi yiyoruz. Sonrasında Kars merkeze geliyoruz. Kars şehir merkezinde göreceğimiz yerler ise; Kars Kalesi ve Kümbet Camii (12 havariler kilisesi), Ünlü şairlerimizden Namık Kemal’in bir dönem yaşadığı evi görüp Namık Kemal Kültür Evinde Aşık atışmalarını dinleyerek bu önemli kültürü canlı canlı dinleme fırsatı buluyoruz. Daha sonra Kars sokaklarını keşfetmeye çıkıyoruz. Bu sürede dileyen misafirlerimiz Kars’ın meşhur peynirlerinden ve balından alabilirler. Serbest zamanın ardından Rusların katedral olarak inşa ettiği Baltık mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan Fethiye Camii’ni görüyoruz. Akşam yemeğine kadar Ruslar tarafından yapılmış Baltık mimarisinin en güzel örneklerini göreceğiniz sokaklarda serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz Yemekli Kafkas Gecesine (EKSTRA) katılıp hem Kafkas dans gösterisini izleyip hem Kars yemeklerinin tadına bakabilirler. Akşam yemeği sonrasında aracımıza binerek Kars Tren Garına geçerek 23.55’ de hareket edecek olan trendeki yerlerimize yerleşiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde  Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Öğle Yemeği: Çıldır Gölü Kenarında ( Ekstra) Olarak Alınacaktır.

Akşam Yemeği: Ekstra Olarak Alınacaktır.

Konaklama: Turistik Trende Konaklama Yapılacaktır.

Rota: Kars –  Çıldır Gölü (70 km) Çıldır Gölü – Kars (70 km) Çevre Gezileri (30 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 170 km

 

4 GÜN: TURİSTİK TREN İLE YOLCULUK – EKSTRA DİVRİĞİ VE SİVAS GEZİSİ

Turumuz, sabah 10.51’de Divriği’ye ulaşan trenimizden inerek bizi bekleyen aracımızla Divriği gezmeye başlıyoruz. (Ekstra) Unesco Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan ve Selçuklunu taş sanatında ulaştığı en yüksek seviye olarak tanımlanan Divriği Ulu Camiini görmeye geçiyoruz. Restorasyon çalışmalarından ötürü dışarıdan panoramik olarak göreceğimiz Divriği Ulu Cami sonrasında Divriği konakları arasında ve çarşısında öğle yemeği de yiyebileceğimiz serbest zamanımızın ardından 13.33 hareketli trenimize ulaşmak üzere aracımıza biniyoruz. Yaklaşık 2 saat 15 dakika sonrası Bostan kaya tren istasyonuna ulaşarak bizi bekleyen aracımıza binerek Sivas Merkez’e hareket ediyoruz. (Ekstra) Sivas’ta ilk olarak Millî Mücadelenin en önemli kararlarından bazılarının alındığı Sivas Kongre Binası Atatürk ve Etnografya Müzesini geziyoruz. Kongre binası gezimizin ardından Selçuklu mimarisinin en güzel örneklerine ev sahipliği yapan birçok eseri bir arada bulabileceğimiz bir şehirde sırasıyla Buruciye Medresesi – Şifahiye Medresesi ve sadece ön cephesi ayakta kalmış olan İlhanlı Dönemi eserlerinden Çifte Minareli Medreseyi gezerek Sivas programımızı tamamlıyoruz ve Bostan kaya Tren istasyonuna dönerek Turistik Tren ile yolculuğumuza devam ediyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde  Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Öğle Yemeği: Sivas’ta veya Trende Serbest Zaman( Ekstra)

Akşam Yemeği: Ekstra Olarak Trende Alınacaktır.

Konaklama: Turistik Trende Olacaktır.

Araç İle Toplam Kat Edilecek Mesafe: 690 Km

5. GÜN: ANKARA’DAN HIZLI TREN İLE İSTANBUL’A

Turumuz, sabah saat 05.15 yataklı tren yolculuğumuz sona eriyor. Saat 08.05 hareketli hızlı tren ile İstanbul’a dönüyoruz. En son durak noktamız olan Söğütlü çeşmeden trenden inerek sizlerle vedalaşıyoruz. Hoşça kalın.

OTELLER
RÖNESANS LİFE OTEL /
WİNTERCİTY HOTEL /
Otellerimiz ,yukarıda belirtilen veya aynı kategorideki benzer otellerdir.
ÜCRETLER
TarihSınıf2 Kişilik Odada
Kişi Başı
İlave YatakTek KişiÇocuk FiyatlarıDövizKontenjan
02/01/2020-06/01/20201989.003589.00TL
Gün içindeki kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.

*KADEMELİ FİYATLANDIRMA UYGULANMAKTA OLUP GÜN İÇİNDE FİYAT DEĞİŞEBİLMEKTEDİR.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

*  Ankara – İstanbul Söğütlüçeşme Arası Yüksek Hızlı Tren Ekonomi Sınıfı Tren Bileti

*  Kars – Ankara TCDD Turistik Doğu Ekspresi Yataklı Vagon Kompartman Bileti

*  İstanbul – Van Havalimanı Pegasus Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti

*  2 Gece Otelde Yarım Pansiyon Konaklama

* 2 Gece Turistik Doğu Ekspresi Yataklı Vagonda Konaklama

*  Profesyonel Rehberlik Hizmeti

*  Turizm Araçları ile Ulaşım

 
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Tren Yolculuklarında Alınan Tüm İçecek Ve Yiyecekler

* Öğle Yemekleri

* Akşam Yemekleri (Kars’da ve Trende Alınacak Akşam Yemeği)

* Öğle ve Akşam Yemeklerinde Alınacak İçecekler

* Atlı Kızak Keyfi

* Otellerdeki Ekstralar

* Tüm Özel Harcamalar

* Kafkas Halk Dans Gösterisi

* Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

kredi